♫ HOUSE ♫

House music je jeden ze stylů elektronické taneční hudby.

Jeho nejrannější formy začaly ve Spojených státech začátkem 80tých let. Jméno house music pochází prý podle názvu podniku v Chicagu - Warehouse nightclub, kde rezidentní dj Frankie Knuckles mixoval klasickou disco hudbu s evropskými synthpopovýmy nahrávky. Klub se často odvolával při jeho výběru hudby jako house music. Nicméně to nezačalo u Frankyho. Této nové hudební vlně dal jméno hlavně Chip E. V jeho nahrávce It's house. Lidé ale stále častěji hledali hudbu, která se hrála ve Warehouse. Pak vydal Chip E prohlášení, že nový styl se jmenuje "As heard at the warehouse" - to jste slyšeli ve Warehouse, posléze ten dlouhý název zkrátil jednoduše na "house" a toto jméno se zachovalo.

House music poznáte tak, že je hlavně 4/4 (neboli 4taktový). Typicky jsou k vzniku této hudby elektronicky vygenerované zvuky a vzor má v tradičním jazzu, blues a synth popu. Jakmile se objevovali další nové nahrávky tohoto stylu, žánr house music se rozdělil na několik podkategorií.

Britské připojení k house music - roky jako 1980 až 1990

V Británii se stával house oblíbenějším hudebním stylem kolem "léta lásky" v roce 1988. House se objevil v UK skoro ve stejné době jak v Chicagu. Postupně se dostal do celé Anglie díky Factory records the Hacienda v Manchestru a byl klíčem k anglickým dnce klubům. Vznikl klub Northern Soul ale až do roku 1986 byl finančně propadlý. Když ale začali hrát djs jako Pickering, Park a Da Silva house music, návštěvnost vzrůstala. Konalo se poté také několik djs night a street parties .House byl posílen hitovkou od Joe Smooth - Promised land. První anglická house nahrávka vznikla v roce 1986 - Carino od T-Coy. Evropané začali zahrnovat hity house music a zaplnili velké anglické kluby jako Ministry of Sound, kde byl rezidentní dj Harvey.

Jednimi z nejvlivnějších britských labelů se stal Network Record (později známý jako Kool kat records), který pomohl británii představit italskou a americkou dance music.

House se ale také vyvýjel na Ibize! Několik klubů jako Amnesia s djjem Alfredem hráli mix rocku, popu, disca a housu. Tyto kluby podporovaly zvuky extáze a měli vliv na britskou scénu. V roce 1987 djs jako Paul Oakenfold a Danny Rampling přinesli zvuk Ibizy do britských klubů jako Shoom v Southwarku (Londýn).

Na takových akcích hrají Djove: